Partnerem strony jest:

Oponeo.pl - Opony online
Michelin Pilot Alpin 4

Michelin Pilot Alpin 4 - test opony

Michelin Pilot Alpin 4 to opony zimowe z segmentu premium, nagradzane miejscami na podium w prestiżowych testach niemieckich czasopism motoryzacyjnych. Szczególne osiągi potwierdzają liczne pozytywne opinie wystawiane przez użytkowników.

Najważniejsze zalety ogumienia Michelin Pilot Alpin 4 to:

  • atrakcyjny, nowoczesny wygląd;

  • skuteczne wytłumienie hałasów;

  • korzystny stosunek jakości do ceny.

Opony Michelin Pilot Alpin 4

Michelin Pilot Alpin 4 to popularne ogumienie z segmentu premium, czyli model przeznaczony dla samochodów osobowych, dostępne w rozmiarach od 17 do 20 cali.

Asymetryczny bieżnik został zastosowany, żeby zapewnić kierowcom maksimum bezpieczeństwa w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Z przeprowadzonych badań wynika, że na tle konkurencyjnych opon droga hamowania jest krótsza o kilka metrów zarówno na mokrej, jak i zaśnieżonej nawierzchni. Przy niekorzystnej sytuacji na drodze 3-4 metry mogą zadecydować o zderzeniu z innym pojazdem, naturalną przeszkodą lub pieszym.

Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu opony uzyskano cenną z punktu widzenia kierowcy stabilność, nawet podczas manewrów wykraczających poza miejski standard. Przyczepność jest zdecydowanie mocną cechą tych opon. Gwarantują bezpieczną jazdę w każdych zimowych warunkach: oblodzenie, zaśnieżeniem czy też zabłoceniem.

Michelin Pilot Alpin 4 są stworzone dla kierowców, którzy:

  • chcą kupić zimowe opony premium w korzystnej cenie;

  • cenią przede wszystkim stabilność i przewidywalność;

  • podróżują autem osobowym także poza miastem.

Bieżnik Michelin Pilot Alpin 4


W oponach koncernu Michelin zastosowano bieżnik asymetryczny. Z praktycznego punktu widzenia ważnym posunięciem okazało się zagęszczenie rozmieszczenia lameli, które zwiększają przyczepność w warunkach niekorzystnych warunkach na drodze. Wśród technologii, o których nie sposób nie wspomnieć, na pierwsze miejsce wysuwa się system StabiliGrip. Trójwymiarowe lamele rozmieszczone pod różnymi kątami spisują się znakomicie na lodzie, a przy okazji błyskawicznie osuszają bieżnik. Przekłada się to na bardziej precyzyjne prowadzenie auta.

Do produkcji opisywanej opony posłużyła technologicznie zaawansowana mieszanka o nazwie Helio Compound. W jej składzie znajdują się między innymi krzemionka oraz olej słonecznikowy. Ma to to bezpośrednie przełożenie na elastyczność w warunkach obniżonej temperatury i na zwiększenie kontroli kierowcy nad pojazdem.

Marka, która słynie z produkcji ogumienia dla wszelkiego rodzaju pojazdów (od rowerów po samoloty). Nowoczesny bieżnik doskonale tłumi hałas, sprawdza się na mokrej i suchej nawierzchni, nie ściera się szybko nawet przy częstym podróżowaniu i sprawia wrażenie przewidywalnego. Kierowcy potwierdzają, że z tym kompletem zimowych opon jeździ się bardzo bezpiecznie.

Bieżnik Michelin Pilot Alpin 4

Etykieta Michelin Pilot Alpin 4 dla rozmiaru 215/45 R18 93 V

E
C
70 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Efektywność paliwowa - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę E.
  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Model Michelin Pilot Alpin 4 uzyskał dobre wyniki w badaniach efektywności paliwowej. Kategoria C oznacza, że charakteryzują go umiarkowanie niskie opory toczenia. Dzięki temu można cieszyć się ze zredukowanego poziomu spalania oraz mniejszej emisji CO2 do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 70dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opinie o oponieMichelin Pilot Alpin 4