Partnerem strony jest:

Oponeo.pl - Opony online
Hankook K425 Kinergy Eco

Hankook K425 Kinergy Eco - test opony

Hankook K425 Kinergy Eco4 to opony letnie łączące osiągi i atrakcyjną cenę w korzystnym stosunku. Dzięki specjalnej konstrukcji bieżnika zapewniają bezpieczeństwo i wygodę podczas jazdy samochodem osobowym. Najważniejsze zalety ogumienia Hankook K425 Kinergy Eco4 to:

  • nowocześnie zaprojektowany bieżnik, sprawdzający się zarówno na suchej, jak i mokrej powierzchni;
  • korzystny stosunek jakości do ceny;
  • stosunkowo niska ścieralność, nawet przy intensywniejszym użytkowaniu w mieście.

Opony Hankook K425 Kinergy Eco4

Czy wiesz, że zakładając na koła opony Hankook, pomagasz środowisku? Producent dba bowiem o ekologiczne standardy produkcji, a specjalna budowa ogumienia sprzyja zminimalizowaniu szkód wobec naturalnego otoczenia.

Komplet Kinergy Eco K425 najlepiej sprawdza się w samochodach osobowych, które służą do poruszania się po mieście. Jednak nawet na dłuższych trasach i przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych, zdają egzamin i pozwalają na bezpieczne przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Opisany wyżej bieżnik oznacza lepszą kontrolę i stabilność jazdy, a przy okazji poprawia komfort prowadzenia, między innymi poprzez zmniejszenie poziomu emisji hałasu.

Nowoczesna mieszanka uzyskana dzięki wolnoobrotowemu mieszaniu kształtuje jakość ogumienia, które lepiej znosi eksploatację i jest zabezpieczona przez mechanicznymi uszkodzeniami. Ma to bezpośrednie przełożenie na dłuższą przydatność, czyli kolejny plus dla ekonomii. Rowki odprowadzają wodę skutecznie nawet podczas opadów deszczu. Niższe spalanie, tłumienie hałasów, ograniczenie ryzyka wpadnięcia w poślizg czy aquaplaningu. Istnieje wiele powodów, dla których warto zamówić prezentowane opony i nie jest to wyłącznie korzystna cena. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów opon na świecie po raz kolejny przygotował produkt warty przetestowania.

Hankook K425 Kinergy Eco4 są stworzone dla kierowców, którzy szukają opon:

  • z nowocześnie zaprojektowanym bieżnikiem;

  • ekonomicznych w codziennej eksploatacji;

  • komfortowych i poprawiających bezpieczeństwo jazdy w sezonie letnim.

Bieżnik Hankook K425 Kinergy Eco


Chociaż opona południowokoreańskiego producenta należy do klasy średniej, jej bieżnik został zaprojektowany z zastosowaniem innowacyjnej technologii, która zdobyła uznanie na europejskim rynku. Rewolucyjnym i skutecznym krokiem okazało się wykorzystanie specjalnych cząsteczek krzemionki, co wpłynęło na przyczepność i niższe spalanie paliwa.

W bieżniku poprawiono między innymi odstępy między blokami, co przełożyło się na zmniejszenie hałasu w trakcie jazdy i wyższy komfort prowadzenia. Większy blok barku i większy obszar styku wpłynęły z kolei na przyczepność na suchej nawierzchni. Niezależnie od pogody w komfortowym prowadzeniu pomagają boczne rowki barkowe oraz specyficzny wzór opony. Zdecydowano się na prosty, szeroki, 3-kanałowy rowek, który dzięki swojemu rozmieszczeniu lepiej odprowadza wodę, zwiększając tym samym bezpieczeństwo jazdy przy niekorzystnych warunkach drogowych.

Asymetryczny bieżnik pozytywnie oddziałuje na wiele kluczowych aspektów jazdy. Odzwierciedlają to wyniki testów, w których opony Hankook K425 Kinergy Eco4 zdobywają oceny „bardzo godne polecenia” i „godne polecenia”, co w przypadku wielu motoryzacyjnych czasopism i portali jest prestiżową rekomendacją.

Bieżnik Hankook K425 Kinergy Eco

Etykieta Hankook K425 Kinergy Eco dla rozmiaru 205/55 R16 91 V

C
A
70 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Efektywność paliwowa - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę C.
  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Model Hankook K425 Kinergy Eco stanowi doskonały wybór dla kierowców ceniących sobie zarówno ekonomiczną, jak i ekologiczną jazdę. Może poszczycić się bardzo wysoką kategorią A efektywności paliwowej. Zminimalizowane opory toczenia pozwalają na odczuwalną oszczędność przy spalaniu paliwa, a dodatkowo sprawiają, że samochód emituje mniej spalin do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 70dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opinie o oponieHankook K425 Kinergy Eco