Partnerem strony jest:

Oponeo.pl - Opony online
Goodyear UltraGrip Performance Gen 1

Goodyear UltraGrip Performance Gen 1 - test opony

Goodyear UltraGrip Performance Gen 1 to zimowe opony z segmentu premium, które obok atrakcyjnej ceny gwarantują wiele korzyści kierowcom dbającym o wysoki poziom bezpieczeństwa. Do zalet modelu UltraGrip 8 Performance można zaliczyć:

  • bieżnik o bardzo nowoczesnej i efektywnej budowie;

  • najwyższy poziom komfortu jazdy, nawet w niekorzystnych warunkach;

  • skrócona droga hamowania.

Opony Goodyear UltraGrip Performance Gen 1

Goodyear UltraGrip Performance Gen 1 są dostępne na rynku w rozmiarach 15-19 cali. Doświadczony i ceniony producent postawił na ekologiczną produkcję, wybierając unikalną mieszankę. Bieżnik, o którym będzie jeszcze mowa, przekłada się na szereg kluczowych cech ważnych z punktu widzenia bezpieczeństwa. Użytkownicy i eksperci są zgodni – przyczepność nowej generacji opon Goodyear daje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.

Samochód zachowuje wyznaczony przez kierowcę tor jazdy zarówno przy mokrej, jak i suchej nawierzchni. Jakie ma to znaczenie zimą? Obecnie dość zmienna pogoda w okresie kalendarzowej zimy jest nieprzewidywalna. Czasem drogi zasypuje śnieg, innym razem jest słonecznie i ciepło. Najczęściej panuje chlapa, a w jeździe przeszkadza błoto, nie wspominając o nagłych przymrozkach i niebezpiecznych oblodzeniach. Receptą na te zagrożenia jest odpowiedni dobór zimowego ogumienia.

Choć wśród cech ogumienia wymienia się twardość czy nieco wyższy poziom głośności, w porównaniu z poprzednią generacją „zimówek” Goodyear ogólna ocena jest bardzo wysoka, co potwierdzają wyniki profesjonalnych testów (np. 1 miejsce w rankingach „Auto Express” i „Auto Motor und Sport”). Z samej etykiety opony wynika, że jest bardzo bezpieczna, także podczas jazdy na mokrej nawierzchni. Wysokie indeksy nośności oraz prędkości pozwalają wytrzymać spory nacisk i rozwinąć dużą prędkość 240 km/h.

Ze względu na jakość i technologię wykonania prezentowaną oponę można wykorzystywać zarówno podczas jazdy po mieście, jak i poza nim. Krótka droga hamowania ma ogromne znaczenie, gdy na drodze pojawiają się błoto, śnieg czy lód. Z kolei odprowadzanie wody poprzez specjalne rowki pozwala uchronić się przed niebezpiecznym zjawiskiem aquaplaningu. Zastosowane w oponie nowoczesne technologie skutecznie rozkładają siły działające z zewnątrz. Dzięki temu prowadzenie jest bezpieczniejsze, spokojniejsze i bardziej wygodne.

Interesującym dodatkiem jest wytłoczony symbol płatka śniegu. Jeżeli zniknie on z opony jest to sugestia by wymienić opony na nowe.

Goodyear UltraGrip Performance Gen 1 są stworzone dla kierowców, którzy szukają:

  • komfortu podczas jazdy w zimowych warunkach;

  • nowoczesnych technologii przekładających się na widoczne efekty;

  • ogumienia chroniącego przed nagłymi, niebezpiecznymi poślizgami.

Bieżnik Goodyear UltraGrip Performance Gen 1


Bieżnik UltraGripów jest dość charakterystyczny. Warto zwrócić uwagę na zagęszczenie i zwiększenie liczby lameli oraz dodatkowe napięcia. Efektem tego zwiększyła się ich przyczepność, a droga hamowania uległa skróceniu. Do produkcji opony użyto ekologicznej mieszanki. Na plus działają też specjalne rowki hydrodynamiczne, które zapobiegają akwaplanacji.

Bieżnik Goodyear UltraGrip Performance Gen 1

Etykieta Goodyear UltraGrip Performance Gen 1 dla rozmiaru 205/55 R16 94 V

C
B
71 dB

Etykiety opon stanowią ustandaryzowany system oznaczeń pozwalający zapoznać się z podstawowymi cechami oglądanego modelu. Wprowadzone zostały przez Unię Europejską w 2012 roku. Dzielą się na trzy kategorie:

  • Efektywność paliwowa - Dobrze sprawdza się na drodze, na której zalega woda. Dzięki optymalizacji konstrukcji cechuje się satysfakcjonującymi parametrami hamowania na mokrej nawierzchni. Uzyskała bardzo przyzwoitą notę C.
  • Przyczepność na mokrej nawierzchni - Model Goodyear UltraGrip Performance Gen 1 stanowi doskonały wybór dla kierowców ceniących sobie zarówno ekonomiczną, jak i ekologiczną jazdę. Może poszczycić się bardzo wysoką kategorią B efektywności paliwowej. Zminimalizowane opory toczenia pozwalają na odczuwalną oszczędność przy spalaniu paliwa, a dodatkowo sprawiają, że samochód emituje mniej spalin do atmosfery.
  • Generowany hałas - Średni poziom hałasu opony na poziomie 71dB oznacza, że posiada ona dobre parametry komfortu akustycznego. Zapewnia stosunkowo cichą pracę oraz redukcję drgań. Dzięki temu można cieszyć się z podróży, bez uciążliwego, jednostajnego szumu.

Opona może uzyskać ocenę w skali od A do F, w przypadku hałasu podawana jest konkretna liczba uśrednionych generowanych decybeli.

Opinie o oponieGoodyear UltraGrip Performance Gen 1